KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15311007
nr 1531 1007
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, "Episod Barcelona". Signerad, 1963. Olja på duk, 35x26 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 27 mars 2023
kl 20:32:47
27/3 20:27:47
- Klassiska
27 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Bo Ã…ke Adamsson
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson